Jaký krém nebo sérum s retinolem vybrat? Redakce testuje nejlepší kosmetiku s retinolem

Retinol si našel cestu do mnoha kosmetických taštiček nadobro. Není divu, protože tento derivát vitaminu A je ideální pro pleť se známkami stárnutí i pro mastnou pleť nebo pleť se sklonem k akné. Zlepšuje pružnost, rozjasňuje a dodává lesk.

Jaký přípravek si vybrat, když na trhu najdete stovky různých sklenic, lahviček nebo tub? Speciálně pro Vás naše redakce otestovala >a title="Nejlepší kosmetyki z retinolem" href="">nejlepší kosmetiku s retinolem – séra a krémy. Podívejte se na produkty ze seznamu top 5 a používejte pouze osvědčené přípravky!


Mise: najít nejlepší kosmetiku s retinolem

Nejprve proběhl výzkum, pak 30denní testování a nakonec – názory, průzkumy a výsledky. V seznamu top 5 produktů najdete přípravky za různé ceny: od několika až po několik set zlotých za balení. Patří mezi ně jak kvalitní séra s retinolem, tak krémy.

Chtěli jsme otestovat takové produkty, které jsou velmi často zmiňovány na internetu: na fórech, ve skupinách na FB nebo v katalozích kosmetiky. Kromě toho jsme zohlednili hodnocení v internetových obchodech a srovnávačích cen, počet recenzí a dostupnost.

Díky tomu jsme mohli vybrat 5 nejlepších kosmetických přípravků s retinolem. Soutěžící byli (v náhodném pořadí):

  • Nutridome: retinolové omlazující sérum na obličej proti vráskám;
  • Farmacie: A& E-sensilix koncentrát;
  • Ziaja: krém proti vráskám pro zralou pleť s koenzymem Q10 a retinolem;
  • Medik8: Inteligentní retinol 10tr, sérum proti stárnutí obličeje s vitaminem A 1%;
  • Transparent Lab: Gentle Rejuvination Serum, sérum na omlazení a redukci vrásek.

Vyhrál nejdražší výrobek? Nebo snad tentokrát vysoká cena vůbec nejde ruku v ruce s umístěním na prvním místě? Výsledky jsou překvapivé!


Které retinolové sérum (nebo krém) je nejlepší? Recenze a testy redakce

Nejvhodnější dobou pro ošetření retinolem je podzimní a zimní období. Je to proto, že tato složka je obzvláště citlivá na sluneční světlo. Při aplikaci je proto nezbytné používat krémy s ochranným faktorem SPF. Z tohoto důvodu jsme pro naše testy zvolili říjen.

K testování jsme přizvali poměrně hodně dívek – chtěli jsme, aby každý výrobek testovala jiná skupina. Díky tomu bylo mnohem snazší objektivně posoudit účinky léčby. Testy trvaly 30 dní (pokud přípravek neskončil dříve). Během testování si každá testující žena zapisovala své postřehy a výhody a nevýhody výrobku.

Poslední fází bylo vyplnění dotazníku, ve kterém byl každý výrobek ohodnocen body na stupnici od 1 (velmi špatný) do 10 (senzační). Testeři zvažovaly 5 různých kategorií, aby k testování přistupovaly komplexně. Jednalo se o:

  • intenzita působení;
  • cena;
  • účinnost;
  • konzistence;
  • složení.

Který z 5 nejlepších kosmetických přípravků s retinolem zvítězil v žebříčku? Ukázalo se, že volba byla jasná: přípravek číslo 1 získal 9,88/10 bodů. Číslo 2 má pouze 7,74/10. To je docela rozdíl, že?

Díky tomu jsme vybrali nejlepší samoopalovací přípravek – i když je třeba říct, že všechny produkty mají poměrně dost výhod!


Zde je nejlepší kosmetika s retinolem: výsledky


Ačkoli všechny testované kosmetické přípravky mají své výhody, jeden z nich vyniká. Hydratuje, regeneruje, působí proti stárnutí a má příjemnou texturu. Zároveň je relativně levný a efektivní.

Vyplatí se vybrat nejlepší retinolový krém nebo sérum? Recenze od našich testerek mluví sama za sebe: "[...] je výjimečný kosmetický přípravek s protivráskovými a regeneračními účinky".

Který výrobek zvítězil? Podívejte se na žebříček nejlepší kosmetiky s retinolem a zjistěte názory testujících žen. Přečtěte si recenze a výhody a nevýhody jednotlivých produktů. Vyberte si produkt, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám!

Autor:

Autor: Anna Nováková - Jaký krém nebo sérum s retinolem vybrat? | Recezne-produktu.cz

Anna Nováková

Kategorie: Kosmetika

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *









Uložte si moje údaje, e-mail a webovou stránku do prohlížeče pro vyplnění při psaní dalších komentářů.